• notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide3
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide1
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide2

Czym są rejestry notarialne?

Praca notariusza to nie tylko opracowywanie aktów notarialnych czy tworzenie uwierzytelnionych odpisów dokumentów. Są to naturalnie najbardziej znane czynności, jednak jest ich o wiele więcej. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że prawnik ma również mnóstwo obowiązków, które nie są już powiązane z bezpośrednim kontaktem z klientem.

Jakie wyróżniamy rejestry notarialne i czym one są?

Najprościej mówiąc, Rejestry Notarialne to system, który składa się z różnych modułów. Funkcjonuje on już od 2009 roku, jednak wówczas istniał jedynie Rejestr Aktów Poświadczenia Dziedziczenia. W ciągu ponad 10 lat był on systematycznie rozbudowywany o kolejne zbiory gromadzące dane. To określone informacje, które są przetwarzane przez sądy oraz notariuszy z Polski i innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.

Świadcząc usługi notarialne w Krakowie, czynne użytkowanie systemu jest dla nas codziennością. Można śmiało stwierdzić, że posługiwanie się Rejestrami Notarialnymi to nieodłączna część pracy każdego notariusza. Warto jednak mieć na uwadze, że rozróżniamy różne moduły tego zbioru. Podział systemu znacząco ułatwia wykonywanie obowiązków, a także sprawne odnajdowanie czy udostępnianie danych.

Rejestry Notarialne to:

 • Notarialny Rejestr Testamentów,
 • Rejestr Spadkowy,
 • Rejestr Aktów Poświadczenia Dziedziczenia,
 • Rejestr Zarządców Sukcesyjnych,
 • Centralne Repozytorium Elektronicznych Wypisów Aktów Notarialnych,
 • Rejestr notariuszy.

Czy każdy ma dostęp do Rejestrów Notarialnych?

Upraszczając, system ten służy przede wszystkim sprawnemu i efektywnemu gromadzeniu danych, a także bezpieczeństwu obrotu prawnego. Co do zasady, nie każdy ma do niego dostęp. Trzeba jednak zaznaczyć, że część informacji jest jawna i można wyszukać je samodzielnie na stronie internetowej. Mowa tu przykładowo o Rejestrze Spadkowym oraz notariuszy. Pozostałe informacje można uzyskać jedynie za pośrednictwem notariusza, o ile zostanie wykazany interes prawny.

 

-

POZOSTAŁE USŁUGI

maska
-

Akty notarialne i poświadczenia

Sporządzamy akty notarialne, w tym między innymi umowy sprzedaży, darowizny, umowy przedwstępne. Tworzymy również testamenty, umowy o podział majątku wspólnego, poświadczenia.

maska
-

Akty poświadczenia dziedziczenia

Sporządzamy akty poświadczenia dziedziczenia mające skutki prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku.

maska
-

Doręczenia oświadczenia

Na żądanie strony doręczamy na piśmie jej oświadczenie, mogące mieć skutki prawne, wskazanej przez nią stronie przeciwnej.

maska
-

Spisywanie protokołów

Spisujemy protokoły w formie aktu notarialnego walnych zgromadzeń organizacji społecznych, stowarzyszeń, spółdzielni, spółek i innych osób prawnych w przypadkach prawem przewidzianych.

maska
-

Sporządzanie protestów weksli i czeków

Sporządzamy protesty weksli i czeków. Protest weksla jest aktem publicznym, sporządzanym przez notariusza zgodnie z art. 85 prawa wekslowego.

maska
-

Inne czynności notarialne

Notariusz ze sporządzonych aktów notarialnych wydaje stronom wypisy aktu notarialnego, które mają moc prawną oryginału. Wypis to powtórzenie oryginału, lecz bez podpisów stron.

-

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PROWADZIMY CZYNNOŚCI NOTARIALNE

linia

Masz pytania, chcesz uzyskać pomoc, poradę a może zamówić jedną z usług?
Kliknij w przycisk obok i napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

 

"W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej."