• notariusz

  Anna Karczewska

  Kancelaria Notarialna

  slide3
 • notariusz

  Anna Karczewska

  Kancelaria Notarialna

  slide1
 • notariusz

  Anna Karczewska

  Kancelaria Notarialna

  slide2

Blog

spadek

Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego spadek po zmarłym można przyjąć lub odrzucić. Jak jest kolejność dziedziczenia?

znak zapytania

Choć teoretycznie osoba, która decyduje o rozdziale swojego spadku, ma prawo rozporządzać spadkiem, jak chce, w rzeczywistości istnieją pewne nałożone przez prawo ograniczenia w tym zakresie. Ich celem nie jest jednak uprzykrzenie życia, a właściwie już pośmiertnego losu właściciela majątku, tylko odpowiednie zabezpieczenie rodziny zmarłego.

małżeństwo u notariusza

Zawieranie związku małżeńskiego to moment, w którym kwestie finansowe liczą się najmniej. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z małżonków ma swoje zobowiązania finansowe lub majątek, który wnosi do takiego formalnego związku. Można to jednak zmienić przy pomocy intercyzy. Czym ona jest i jak ją sporządzić?

sąd

Zadaniem aktu o poddaniu się egzekucji jest to, że w razie niewypełnienia zobowiązania wynikającego z umowy, dłużnik decyduje się poddać przymusowej egzekucji.

notariusz

Praca notariusza obejmuje wiele istotnych dziedzin, takich jak akty notarialne, testamenty, protokoły czy akty poświadczenia dziedziczenia. Za swoją pracę notariusz pobiera wynagrodzenie, jednak często nie jest to jedyna opłata, jaką musimy u niego uiścić. Co składa się na resztę opłat?

pieniądze

Środki pieniężne lub wartościowe przedmioty można nabywać różnymi drogami. Zazwyczaj uzyskuje się je jako wynagrodzenie za wykonaną pracę, jednak niekiedy otrzymuje się także z innych powodów. Na przykład wskutek wygrania nagrody w jakimś konkursie lub wskutek przekazania darowizny. Warto przyjrzeć się szczególnie ostatniemu z tych sposobów uzyskiwania pieniędzy i innych materialnych bądź niematerialnych beneficjów.

-

POZOSTAŁE USŁUGI

maska
-

Akty notarialne i poświadczenia

Sporządzamy akty notarialne, w tym między innymi umowy sprzedaży, darowizny, umowy przedwstępne. Tworzymy również testamenty, umowy o podział majątku wspólnego, poświadczenia.

maska
-

Akty poświadczenia dziedziczenia

Sporządzamy akty poświadczenia dziedziczenia mające skutki prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku.

maska
-

Doręczenia oświadczenia

Na żądanie strony doręczamy na piśmie jej oświadczenie, mogące mieć skutki prawne, wskazanej przez nią stronie przeciwnej.

maska
-

Spisywanie protokołów

Spisujemy protokoły w formie aktu notarialnego walnych zgromadzeń organizacji społecznych, stowarzyszeń, spółdzielni, spółek i innych osób prawnych w przypadkach prawem przewidzianych.

maska
-

Sporządzanie protestów weksli i czeków

Sporządzamy protesty weksli i czeków. Protest weksla jest aktem publicznym, sporządzanym przez notariusza zgodnie z art. 85 prawa wekslowego.

maska
-

Inne czynności notarialne

Notariusz ze sporządzonych aktów notarialnych wydaje stronom wypisy aktu notarialnego, które mają moc prawną oryginału. Wypis to powtórzenie oryginału, lecz bez podpisów stron.

-

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PROWADZIMY CZYNNOŚCI NOTARIALNE

linia

Masz pytania, chcesz uzyskać pomoc, poradę a może zamówić jedną z usług?
Kliknij w przycisk obok i napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

 

"W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej."