• notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide3
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide1
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide2

Blog

testament i stempel notarialny

Sporządzenie testamentu jest ważnym krokiem w życiu każdej osoby, która chce zadbać o swoje majątkowe sprawy po śmierci. Aby uniknąć błędów i nieporozumień, warto zastanowić się nad testamentem notarialnym. W poniższym artykule przedstawiamy, jak uniknąć błędów w sporządzaniu testamentu oraz jakie korzyści niesie za sobą właśnie ta forma testamentu.

odrzucenie spadku

Powodów do odrzucenia spadku może być wiele, nie każdy jednak wie, jak wygląda ta praktyka w rzeczywistości. O tym, kiedy najczęściej korzysta się z takiej możliwości oraz jakich formalności trzeba dopełnić, by doszło do odrzucenia spadku po zmarłym, piszemy w niniejszym artykule. Zapraszamy do lektury!

pieczątka notariusza

W życiu każdego zdarzają się sytuacje, w których nie można osobiście uczestniczyć w ważnych czynnościach prawnych. W takich przypadkach przychodzi z pomocą pełnomocnictwo notarialne, które umożliwia ustanowienie pełnomocnika, reprezentującego interesy konkretnej osoby. W niniejszym artykule przyjrzymy się bliżej temu zagadnieniu, wyjaśniając istotę pełnomocnictwa notarialnego, jego rodzaje oraz sposób jego udzielenia i odwołania.

pozostawiony spadek

W życiu każdego człowieka przychodzi moment, w którym musi zmierzyć się z kwestią dziedziczenia. W takich sytuacjach często pojawiają się pytania dotyczące różnic pomiędzy spadkiem a zachowkiem. I choć oba pojęcia dotyczą udziału w spadku, zdecydowanie różni je to, komu przysługują oraz w jaki sposób można się o nie ubiegać. Chcesz poznać te różnice? Przeczytasz o nich w niniejszym artykule.

dziadek z wnukiem

Notariusze to prawnicy, którzy mają szczególne kompetencje w zakresie przygotowywania i uwierzytelniania dokumentów. W Polsce czynności notarialne są wykonywane przez notariuszy, którzy działają na podstawie ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie.

dziadek z wnukiem

Spadkobiercą może być każdy, niezależnie od wieku. W świetle prawa nawet osoby niepełnoletnie mają prawo do dziedziczenia. Czy jednak dziecko może samodzielnie dysponować majątkiem otrzymanym w spadku?

-

POZOSTAŁE USŁUGI

maska
-

Akty notarialne i poświadczenia

Sporządzamy akty notarialne, w tym między innymi umowy sprzedaży, darowizny, umowy przedwstępne. Tworzymy również testamenty, umowy o podział majątku wspólnego, poświadczenia.

maska
-

Akty poświadczenia dziedziczenia

Sporządzamy akty poświadczenia dziedziczenia mające skutki prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku.

maska
-

Doręczenia oświadczenia

Na żądanie strony doręczamy na piśmie jej oświadczenie, mogące mieć skutki prawne, wskazanej przez nią stronie przeciwnej.

maska
-

Spisywanie protokołów

Spisujemy protokoły w formie aktu notarialnego walnych zgromadzeń organizacji społecznych, stowarzyszeń, spółdzielni, spółek i innych osób prawnych w przypadkach prawem przewidzianych.

maska
-

Sporządzanie protestów weksli i czeków

Sporządzamy protesty weksli i czeków. Protest weksla jest aktem publicznym, sporządzanym przez notariusza zgodnie z art. 85 prawa wekslowego.

maska
-

Inne czynności notarialne

Notariusz ze sporządzonych aktów notarialnych wydaje stronom wypisy aktu notarialnego, które mają moc prawną oryginału. Wypis to powtórzenie oryginału, lecz bez podpisów stron.

-

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PROWADZIMY CZYNNOŚCI NOTARIALNE

linia

Masz pytania, chcesz uzyskać pomoc, poradę a może zamówić jedną z usług?
Kliknij w przycisk obok i napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

 

"W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej."