• notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide3
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide1
 • notariusz

  Notariusze S.C. Anna Karczewska, Julia Tokarska - Mazanek

  Kancelaria Notarialna

  slide2

Blog

dziadek z wnukiem

Spadkobiercą może być każdy, niezależnie od wieku. W świetle prawa nawet osoby niepełnoletnie mają prawo do dziedziczenia. Czy jednak dziecko może samodzielnie dysponować majątkiem otrzymanym w spadku?

stemplowanie dokumentu

Postępowanie spadkowe po zmarłym przeprowadzane jest w celu potwierdzenia nabycia spadku. Można tego dokonać w sądzie lub przed notariuszem. Którą opcję wybrać? Jak przebiega ta procedura?

pióro i dokument

Zasadniczo do dziedziczenia dochodzi z mocy prawa w momencie otwarcia spadku, co następuje z chwilą śmierci spadkodawcy. Jednak ze względów praktycznych uzasadnione jest uzyskanie notarialnego poświadczenia dziedziczenia. Dzięki temu spadkobierca posiada dokument potwierdzający jego prawo do spadku, którym może legitymizować się np. w stosunku do osób trzecich.

wieczne pióro i pieczęć notariusza

Praca notariusza to nie tylko opracowywanie aktów notarialnych czy tworzenie uwierzytelnionych odpisów dokumentów. Są to naturalnie najbardziej znane czynności, jednak jest ich o wiele więcej. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że prawnik ma również mnóstwo obowiązków, które nie są już powiązane z bezpośrednim kontaktem z klientem.

zapieczętowany testament

Testament ma wyrazić ostatnią wolę testatora, czyli spadkodawcy, dotyczącą rozporządzenia jego majątkiem na wypadek śmierci. Można sporządzić go własnoręcznie, u notariusza lub w sytuacji, gdy spadkodawca nie może sam go sporządzić samodzielnie, w towarzystwie urzędnika i dwóch świadków. Z reguły zapisy w testamencie są ponad przepisami prawa dotyczącymi dziedziczenia. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy testament można podważyć.

spadek

Zgodnie z przepisami Kodeksu Cywilnego spadek po zmarłym można przyjąć lub odrzucić. Jak jest kolejność dziedziczenia?

-

POZOSTAŁE USŁUGI

maska
-

Akty notarialne i poświadczenia

Sporządzamy akty notarialne, w tym między innymi umowy sprzedaży, darowizny, umowy przedwstępne. Tworzymy również testamenty, umowy o podział majątku wspólnego, poświadczenia.

maska
-

Akty poświadczenia dziedziczenia

Sporządzamy akty poświadczenia dziedziczenia mające skutki prawomocnego postanowienia o stwierdzeniu nabycia spadku.

maska
-

Doręczenia oświadczenia

Na żądanie strony doręczamy na piśmie jej oświadczenie, mogące mieć skutki prawne, wskazanej przez nią stronie przeciwnej.

maska
-

Spisywanie protokołów

Spisujemy protokoły w formie aktu notarialnego walnych zgromadzeń organizacji społecznych, stowarzyszeń, spółdzielni, spółek i innych osób prawnych w przypadkach prawem przewidzianych.

maska
-

Sporządzanie protestów weksli i czeków

Sporządzamy protesty weksli i czeków. Protest weksla jest aktem publicznym, sporządzanym przez notariusza zgodnie z art. 85 prawa wekslowego.

maska
-

Inne czynności notarialne

Notariusz ze sporządzonych aktów notarialnych wydaje stronom wypisy aktu notarialnego, które mają moc prawną oryginału. Wypis to powtórzenie oryginału, lecz bez podpisów stron.

-

Z PRZYJEMNOŚCIĄ PROWADZIMY CZYNNOŚCI NOTARIALNE

linia

Masz pytania, chcesz uzyskać pomoc, poradę a może zamówić jedną z usług?
Kliknij w przycisk obok i napisz do nas. Postaramy się odpowiedzieć jak najszybciej.

 

"W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności. Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej."